FBI هشدار می دهد كه مجرمان اینترنتی می توانند در سال 2020 به المپیك توكیو بروند


مجرمان اینترنتی می توانند با استفاده از باج افزار ، فیشینگ یا حملات DDoS یک رویداد محبوب را هدف قرار دهند تا محبوبیت خود را افزایش دهند یا پول کسب کنند

اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) به شرکت کنندگان در این تهدید که به طور بالقوه سعی در برهم زدن بازی های المپیک تابستانی 2020 توکیو دارند هشدار داده است. وی همچنین هشدار داد که مجرمان اینترنتی می توانند از سلایق مختلف جرایم اینترنتی مانند حملات توزیع شده استفاده کنند. سرویس (DDoS) ، باج افزار ، مهندسی اجتماعی برای تغییر المپیک.

با این حال ، تاکنون هیچ نشانه ای از حمله با هدف رویداد محبوب ورزشی مشاهده نشده است. FBI گفت: “تا به امروز ، FBI از یک تهدید سایبری خاص علیه این المپیک اطلاع ندارد ، اما شرکا را به هوشیاری و حفظ بهترین شیوه ها در شبکه و محیط دیجیتال خود ترغیب می کند.”

این دفتر تأکید کرد که رویدادهای بزرگ مردمی مانند المپیک در مقیاس وسیعی ، مجرمان اینترنتی را به خود جلب می کند ، زیرا به آنها امکان می دهد برنامه های مختلفی را دنبال کنند ، از کسب درآمد و افزایش آگاهی تا کاشت گیج.

بازی های سی و دومدوم المپیک ممکن است برای بازیگران در معرض خطر جذابیت خاصی داشته باشد ، زیرا به دلیل همه گیری COVID-19 ، تماشاگران تا حد زیادی از صندلی خود ممنوع هستند و این رویداد فقط از طریق سیستم عامل های پخش یا مشاهده دیجیتال مشاهده می شود.

“مخالفان می توانند در ابتدای رویداد از کمپین های مهندسی اجتماعی و فیشینگ استفاده کنند تا دسترسی پیدا کنند یا از کاشتن بدافزار پیش دسترسی برای ایجاد اختلال در شبکه های آسیب دیده در طول رویداد استفاده کنند. آژانس اجرای قانون فدرال هشدار داد: “کارزارهای مهندسی اجتماعی و فیشینگ همچنان به دسترسی مخالفان برای انجام چنین حملاتی ادامه می دهد.”

علاوه بر حملات فیشینگ و مهندسی اجتماعی ، شرکت کنندگان در تهدید می توانند از حملات باج افزار یا DDoS برای هدف قرار دادن ISP ها و پخش کننده ها استفاده کنند تا پخش زنده ورزش های مختلف را مختل کنند. همچنین مجرمان اینترنتی می توانند با هدف قرار دادن عناصر مختلفی که زیرساخت های آن را تشکیل می دهند ، مانند ارائه دهندگان حمل و نقل گسترده ، هتل ها یا زیرساخت های امنیتی رویداد ، المپیک را فلج کنند.

FBI همچنین نکاتی را در مورد چگونگی ارائه دهندگان خدمات برای کاهش خطر چنین حملاتی به اشتراک گذاشته است. این شامل راه اندازی و تنظیم برنامه های تداوم کسب و کار برای کاهش احتمال قطع خدمات در صورت حمله و نظارت منظم بر شبکه ها و استفاده از بهترین روش ها است ، زیرا بخش قابل توجهی از نیروی کار به محل کار از راه دور منتقل شده است. از استفاده از شبکه های خصوصی مجازی استفاده می کند.

Author: morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *