5 دلیل که هر MSSP به یک راه حل امنیتی حرفه ای برای برنامه های وب نیاز دارد


مدیریت ارائه دهندگان خدمات امنیتی (MSSP) یک جایگزین خارق العاده برای سازمان های کوچک و متوسط ​​است که هدف اصلی آنها استخدام کارمندان متمرکز بر تجارت است ، نه استخدام تیم هایی از متخصصان IT و امنیتی که اگرچه برای امنیت سازمان ارزشمند است. به مشاغل اصلی آن کمک نمی کنند. برون سپاری خدمات امنیتی ، مشكل رو به رشد مشكلات ایجاد تیم های داخلی را از ابتدا نجات می دهد ، كه نه تنها به دلیل فقدان مهارت های امنیتی سایبری دشوار است ، بلكه در نهایت به كاركنان متخصصی كه كار منظم بسیار كمی دارند ، انجام می شود.

با این حال ، امنیت سایبری به سرعت در حال پیشرفت است به طوری که بسیاری از MSSP ها در به روز نگه داشتن مشکل دارند. در نتیجه ، تعداد زیادی از MSSP وجود دارد که به عنوان بخشی از خدمات خود ، محافظت از برنامه های وب را شامل نمی شود. این امر در درجه اول به دلیل توسعه سریع فن آوری های وب و مهاجرت سریع به ابر است. همین چند سال پیش ، MSSP ها با تمرکز بر امنیت شبکه و حفاظت از نقطه پایانی (راه حل های بدافزار) عملکرد خوبی داشتند. امروزه دیگر این رشته های امنیت سایبری اهمیتی بیش از امنیت برنامه های وب ندارند.

در اینجا 5 دلیل اصلی وجود دارد که چرا MSSP ها باید امنیت برنامه های وب را در مجموعه خدمات خود بگنجانند و اینکه چرا یک راه حل امنیتی حرفه ای برای برنامه های وب مانند Acunetix بهترین انتخاب به عنوان پایه ای برای ارائه چنین خدماتی است.

برنامه های وب یک هدف مشترک برای حمله هستند

در مطالعه اخیر Forrester Research ، State of Application Security 2021 ، حملات برنامه های وب به عنوان متداول ترین روش حمله ذکر شده است. این ثابت می کند که در حالی که رسانه های جهانی بیشتر در مورد فیشینگ و باج افزار صحبت می کنند ، بسیاری از مشاغل متوجه اهمیت امنیت برنامه های وب نیستند.

دلیل دیگر اینکه چرا شبکه اغلب با بی دقتی رفتار می شود تغییر ناگهانی اهمیت آن است. فقط چند سال پیش ، مشاغل از شبکه برای اهداف بازاریابی ، به اشتراک گذاری اطلاعات یا برقراری ارتباط با مشتریان استفاده می کردند. اکنون همین مشاغل از شبکه برای فعالیتهای اصلی درآمدزایی خود استفاده می کنند و حساس ترین اطلاعات را در برنامه های وب ذخیره می کنند.

البته مهاجمان از این موضوع آگاه هستند و وب سایت های درآمدزا را رفتارهای خوشمزه می دانند: شرکت ها اغلب آنها را بدون محافظت می گذارند و آسیب پذیری ها بسیار رایج است ، زیرا توسعه دهندگان اغلب از امنیت جلوگیری می کنند. در عین حال ، اکثر شرکت ها ایده کمی در مورد توسعه وب دارند و این کار را به اشخاص ثالث می سپارند ، که اغلب مسئولیت پیامدهای امنیتی را ندارند. اغلب برنامه هایی که حاوی داده های حساس تجاری هستند با موتورهای منبع باز اجرا می شوند و هیچ کس مسئول امنیت آنها نیست. این هرج و مرج یک محیط ایده آل برای هکرهایی است که کلاه سیاه دارند.

شما نمی توانید به صورت دستی از محافظت از برنامه وب استفاده کنید

برخی از MSSP ها ممکن است فکر کنند بهترین راه برای پوشش امنیت برنامه های وب انجام آزمایش های دستی نفوذ است. اگرچه درست است که آزمایش دستی نفوذ منجر به پوشش امنیتی عمیق تری می شود ، اما این مدت زمان دیوانه کننده ای طول می کشد. با توجه به تعداد مشتریانی که توسط MSSP سرویس دهی می شوند و تعداد وب سایت ها و برنامه های تحت وب تحت پوشش ، صدها آزمایش کننده نفوذ مجبورند شبانه روزی کار کنند تا تمام اصول اولیه هر مشتری را پوشش دهند.

این نیز دلیل آن نیست که ابزار دستی تست نفوذ بهترین روش برای MSSP نیست. ابزارهای نافذ حرفه ای مانند پراکسی های وب در دست راست درجه یک هستند ، اما مشکل کمبود دست است. آنچه MSSP نیاز دارد راه حلهایی است که اکثر هشدارها و موارد را خودکار می کند ، بنابراین از زمان و منابع انسانی مورد نیاز برای تمرکز بر روی موضوعات مهم با ریسک بالا می کاهد ، بنابراین اولویت بندی بیشترین اولویت ها یعنی خطرات تأثیرگذار و خطرناک را کاهش می دهد.

راه حل های امنیتی بسته بندی شده امنیت برنامه های وب را پوشش نمی دهد

فرض دیگری که به اشتباه توسط برخی MSSP انجام شده این است که راه حل های امنیتی شبکه بسته بندی شده به اندازه کافی امنیت وب را پوشش می دهد. اینطور نیست اگرچه راه حل های امنیتی شبکه وجود دارد که شامل برنامه های الحاقی با قابلیت محدود برای پوشش دادن رایج ترین آسیب پذیری های امنیتی در برنامه های وب است ، اما برای اطمینان از اینکه مشتری شما به خوبی پوشش داده شده است بسیار اساسی هستند.

تمرکز بر تلاش خود بر روی امنیت شبکه و در نظر گرفتن امنیت برنامه های وب به عنوان یک افزونه ، تنها 5 سال پیش یک رویکرد ایده آل بود. حالا میزها برگشته اند. از آنجا که اکثر مشاغل کوچک ، به ویژه مشاغل جدید ، داده های محرمانه در فضای ابری دارند و تقریباً هیچ راه حل محلی ندارند ، امنیت شبکه به اولویت بسیار کمتری رسیده است. امنیت شبکه هنوز برای سازمان های کند رشد مانند نهادهای دولتی یا برخی از شرکت های بزرگ همچنان بالا است ، اما برای SME ها نه.

راه حل های منبع باز برای امنیت برنامه های وب کافی نیستند

منبع باز ، به ویژه در مورد برنامه های وب ، یک انتخاب معمول برای مشاغل است. برنامه های وب اغلب مبتنی بر سیستم عامل های منبع باز مانند وردپرس هستند که طبق گفته W3Techs بیش از 42٪ از کل وب سایت ها است.

این باعث می شود که بسیاری تصور کنند که در دنیای امنیت برنامه های وب نیز وضعیت به همین منوال است. بعلاوه ، برای مثال ، راه حل های امنیتی منبع باز عالی مانند OpenVAS وجود دارد که به راحتی می توانند با بزرگترین بازیکنان تجاری رقابت کنند. متأسفانه ، این مورد در مورد امنیت وب صدق نمی کند – تعداد کمی سیستم عامل منبع آزاد برای اسکن امنیت برنامه های وب وجود دارد و این سیستم عامل ها دارای قابلیت های محدودی هستند. بزرگترین مشکل آنها این واقعیت است که آنها طراحی شده اند تا به عنوان ابزار تست نفوذ استفاده شوند ، نه به عنوان راه حل های خودکار.

در نتیجه ، MSSP هایی که سعی می کنند خدمات امنیتی برنامه وب خود را بر پایه راه حل های منبع باز قرار دهند با مشکلات عمده ای در زمینه اتوماسیون و سهولت استفاده روبرو هستند و فقط محدوده محافظت از برنامه وب را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

چرا Acunetix بهترین انتخاب برای MSSP است؟

تنها راه معقول برای ارائه خدمات امنیتی برنامه های وب توسط MSSP استفاده از یک محصول امنیتی ویژه برنامه های وب است که به طور خاص برای مشاغل کوچک طراحی شده است. در اینجا برخی از دلایل ارزش توجه Acunetix ذکر شده است:

رویکرد ایمن برای اسکن وب سایت های تولیدی

برخلاف شرکتهای با تکنولوژی پیشرفته ، MSSP به ندرت آزمایشهای امنیتی برنامه وب را برای مشتریان خود در مراحل SDLC یا سایتهای آزمایشی انجام می دهد. دلیل این امر این است که مشتریان MSSP نه تنها امنیت بلکه حضور شبکه خود را نیز از خارج از کشور برون سپاری می کنند. در نتیجه ، MSSP ها باید اسکن های خود را در وب سایت های تولیدی انجام دهند.

اسکن وب سایت های تولیدی کار ساده ای نیست ، زیرا اسکن به راحتی باعث انکار اتفاقی حمله سرویس می شود. اسکنرها به سادگی باید آنقدر فشرده با برنامه وب ارتباط برقرار کنند که مشتریان عادی نمی توانند این کار را انجام دهند و از دسترسی به هدف اسکن شده محروم هستند.

Acunetix برای رفع این مشکل ایجاد شده است و همچنان به یافتن رویکردهای جدید برای اطمینان از ایمن بودن اسکن سایت می پردازد. اول از همه ، Acunetix به شما امکان می دهد اسکن را تنظیم کنید ، برنامه اضافه کاری را انجام دهید و همزمان با چندین موتور مختلف (عامل) اسکن کنید. این به این معنی است که اسکن می تواند با سرعت کمتری (با فاصله بیشتر بین درخواست ها) ، در زمانی که تعداد کاربران کمی در سایت تولید وجود دارد یا از مکانی که باعث ایجاد گلوگاه نمی شود ، انجام شود. دومین مزیت محدودیت تعداد درخواست های ارسالی و اندازه بسته های داده ارسال شده است. این به حداقل رساندن تأثیر اسکن در وب سایت کمک می کند.

به طور کلی ، Acunetix به گونه ای طراحی شده است که تا حد ممکن کارآیی داشته باشد و این به معنای نه تنها موتور داخلی آن ، بلکه حتی بیشتر از روش اسکن اهداف است. این یک رویکرد منحصر به فرد است که محصولات رقیب از آن استفاده نمی کنند.

منحنی یادگیری آرام

پرسنل امنیتی MSSP کار زیادی دارند که نمی توانند با پیکربندی پیچیده ابزارهای امنیتی چرخش بی پایان داشته باشند. آنها در حال حاضر به چیزی نیاز دارند که بتوانند از آنجا استفاده کنند. آنها به یک رابط کاربری ساده و کارآمد با ابزارهای اضافی نیاز دارند که زندگی آنها را آسان تر می کند.

Acunetix با ارائه حداقل رابط کاربری با بهترین گزینه های از قبل پیکربندی شده ، به این هدف نزدیک می شود. اگر هدف اسکن به احراز هویت پیچیده ای نیاز دارد یا شامل فرم های پیچیده چند سطحی با منطق تجاری است ، Acunetix ابزارهای تصویری با کاربرد بسیار آسان را فراهم می کند که به شما امکان می دهد وارد شوید و همه گزینه های فرم را پوشش دهید. کارکنان MSSP برای درک تنظیمات پیچیده پیکربندی نیازی به نوشتن اسکریپت یا ساعت ها صرف آموزش ندارند ، آنها به سادگی اهداف وب مشتری را اضافه می کنند و اسکن را انجام می دهند.

ابزاری که می توانید به آن اعتماد کنید

با بیش از 15 سال سابقه ، Acunetix بهترین اسکنر امنیت برنامه های کاربردی وب در بازار است که همیشه بر نیازهای مشاغل کوچک و متوسط ​​مانند اکثر مشتریان MSSP متمرکز است. سایر ارائه دهندگان امنیت برنامه های وب مستقر ، راه حل های خاص شرکت را دارند که باعث می شود آنها نه تنها برای MSSP بسیار گران باشند ، بلکه با نیازهای مشتریان SME نیز سازگاری چندانی ندارند.

آخرین و نه مهمترین ، کنسول Acunetix Premium MSSP تجربه ای منحصر به فرد را ارائه می دهد که با نحوه بازاریابی MSSP و کار با مشتریان خود مطابقت دارد. کنسولی که انعطاف پذیری در تعیین ، مدیریت ، تغییر کاربری و حذف اهداف را همراه با صورتحساب خودکار برای استفاده دقیق ارائه می دهد و به MSSP هزینه واقعی OPEX می دهد تا هزینه های مجوز یکبار مصرف در مدل CAPEX.

برای دیدن اینکه آیا Acunetix ابزار مناسبی برای مشتریان شما است ، با ما نسخه ی نمایشی رزرو کنید.

نویسنده
جان اندروز
معاون رئیس کانال جهانی

جان تیم توسعه کانال جهانی Invicti Security (شرکت مادر Acunetix) را هدایت می کند و علاقه زیادی به تجارت و فرهنگ دارد. جان بیش از 20 سال تجربه در زیرساخت های شبکه ، امنیت ، مشاوره ، توسعه کانال ، مدیریت حساب و تجربه بازاریابی در NA ، EMEA ، APAC و بازارهای نوظهور دارد.

Author: morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *