نحوه فعال سازی Microsoft Defender Application Guard در ویندوز 10


Microsoft Defender Application Guard از شبکه ها و داده های شما در برابر برنامه های مخربی که در مرورگر وب شما در حال اجرا هستند محافظت می کند ، اما ابتدا باید آنها را نصب و فعال کنید.

تصویر: Mix Tape / Shutterstock

در مقاله قبلی ، ما اشاره کردیم که بسیاری از ویژگی های امنیتی ذکر شده به عنوان مطلق مطلق برای نصب موفقیت آمیز ویندوز 11 اکنون به عنوان گزینه هایی در ویندوز 10 در دسترس هستند ، فقط باید آنها را به صورت دستی روشن کنید. اگر از خود می پرسید که آیا رایانه ویندوز 10 فعلی شما ویندوز 11 را اجرا می کند ، با فعال کردن این پروتکل های امنیتی پاسخ های مورد نظر شما به شما داده می شود.

قبلاً در مورد فعال سازی TPM 2.0 و HVCI توضیح داده شده بود ، اما اکنون مراحل فعال سازی Microsoft Defender Application Guard در ویندوز 10 را بررسی خواهیم کرد. به عنوان Edge ، Chrome و Firefox.

مشاهده: لیست چک: محافظت از سیستم های ویندوز 10 (حق بیمه TechRepublic)

نحوه فعال سازی Microsoft Defender Application Guard

Microsoft Defender Application Guard با ایجاد یک نمونه جداگانه از حافظه در مرورگر شما کار می کند. این محفظه های Hyper-V از دسترسی اسکریپت های مخرب یا سایر حملات مخرب به عملکردهای داخلی سیستم عامل ویندوز 10 شما جلوگیری می کند و از شبکه ها و داده های شما محافظت می کند. MDAG همچنین با برنامه هایی مانند Word و Excel که به عنوان بخشی از محیط عملکرد Microsoft 365 اجرا می شوند ، کار می کند.

متأسفانه ، برای کاربران ویندوز 10 ، Home MDAG به طور پیش فرض در نسخه های Windows 10 Professional ، Enterprise و Educational موجود است. MDAG بخشی از ویژگی های ویندوز برای این نسخه ها است ، بنابراین ما باید با کنترل پنل تماس بگیریم.

ساده ترین راه برای رسیدن به صفحه مورد نیاز ما تایپ کردن “ویژگی های ویندوز” در جعبه جستجو روی دسکتاپ ویندوز 10 شماست. مطمئن شوید که ویژگیهای Windows را از مورد نتایج جستجو روشن یا خاموش کنید. باید جعبه گفتگویی را ببینید که به این شکل است شکل A.

شکل A

a-activ-defender-app-guard-win10.jpg

به لیست ویژگی ها بروید تا زمانی که Microsoft Defender Application Guard را ببینید. کادر مربوط به این مورد را علامت بزنید و روی دکمه تأیید کلیک کنید. برنامه MDAG نصب می شود و سپس از شما می خواهد برای فعال سازی مجدداً راه اندازی شود.

پس از نصب و فعال سازی MDAG ، نوبت به بررسی تنظیمات آن می رسد. روی دکمه Start menu کلیک کنید یا ضربه بزنید و Settings (نماد چرخ دنده) را انتخاب کنید در صفحه تنظیمات ، گزینه Update and Security را انتخاب کنید و سپس مورد امنیتی Windows را از نوار پیمایش سمت چپ ، همانطور که در تصویر نشان داده شده است ، انتخاب کنید شکل B.

شکل B

b-activ-defender-app-guard-win10.jpg

از پنجره سمت راست پنجره ، روی Application و Browser Management کلیک کنید تا صفحه نمایش داده شده در آن مشخص شود شکل B.

شکل B

c-activ-defender-app-guard-win10.jpg

همانطور که در Isolated Browsing مشاهده می کنید ، MDAG با Edge کار می کند و از شما در برابر بدافزار محافظت می کند.

تنظیمات امنیتی تحت MDAG سخت تر از آن است که بسیاری از ما به آن عادت کرده ایم ، بنابراین ممکن است متوجه شوید که می خواهید اصلاحاتی انجام دهید. روی پیوند Change Change Guard settings در این صفحه کلیک کنید تا لیستی از ویژگی های امنیتی که ممکن است بخواهید بسته به فعالیت خود روشن یا خاموش کنید را مشاهده کنید. همانطور که در می بینید شکل D، به طور پیش فرض ، این آسیب پذیری های احتمالی امنیتی حذف می شوند.

شکل D

d-activ-defender-app-guard-win10.jpg

تنظیمات موجود در این صفحه توضیحی است. اگر می خواهید از یک وب سایت چاپ کنید یا می خواهید به دوربین و میکروفون خود دسترسی داشته باشید ، باید به این صفحه بروید و سوئیچ های مربوطه را به موقعیت “روشن” تبدیل کنید. این امر خطرات احتمالی امنیتی را افزایش می دهد ، بنابراین مراقب این راه حل ها باشید.

همچنین ببینید

Author: morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *