خطر امنیت سایبری: تعداد کارکنانی که از امنیت IT استفاده می کنند ممکن است شما را متعجب کند


یافته ها جزئیات یک عمل پیچیده برای ایجاد تعادل بین امنیت بین تیم های فناوری اطلاعات و کاربران را ارائه می دهد. به خصوص در دوران کار از راه دور و همکاری مجازی در مقیاس بزرگ.

تصویر: GettyImages / Maskot

ماه گذشته ، شرکت امنیت سایبری Hysolate گزارشی در مورد پارادوکس امنیت شرکتی منتشر کرد و ضمن تضمین اقدامات سختگیرانه امنیتی ، چالش های ارائه آزادی فناوری اطلاعات را برجسته کرد. یافته ها یک عمل متعادل کننده پیچیده بین تیم های فناوری اطلاعات و کاربران شبکه را توصیف می کند. کالیبراسیون این تعادل یک چالش خاص در عصر کار از راه دور است ، زیرا کارمندان از طریق راه حل های دیجیتالی متعدد وارد و همکاری می کنند.

“COVID-19 اوضاع را بسیار بدتر کرده است ، زیرا نیاز به همکاری از راه دور به طور قابل توجهی افزایش یافته است. ابزارهای معمولی همکاری (اسناد مشترک ، کنفرانس ویدیویی ، گفتگو ، و غیره) اغلب توسط محدودیت های فناوری اطلاعات شرکت ها مسدود می شوند ، که مانع این همکاری است” مارک گافان ، مدیرعامل Hysolate.

نگاه کنید: سیاست پاسخگویی به حادثه حتما (حق بیمه TechRepublic)

ایجاد تعادل بین امنیت و تجربه کاربری

به طور کلی ، نظرسنجی Hysolate نشان داد که تقریباً همه کارمندان (93٪) “با محدودیت های IT کار می کنند” و تنها 7٪ می گویند “از محدودیت های IT شرکت خود راضی هستند”. جالب اینجاست که این اطلاعات در مورد راه حل های فناوری اطلاعات انتظارات رهبران امنیتی و فناوری اطلاعات را برآورده نمی کند. به عنوان مثال ، رهبران امنیتی تخمین می زنند که 43٪ از کاربران “بیشتر در اطراف محدودیت های IT کار می کنند” ، و پاسخ دهندگان IT معتقدند که 23٪ از کاربران “بیشتر اوقات” در اطراف محدودیت های IT کار می کنند.

گافان گفت ، یکی از عوامل اصلی کارمندان شاغل در تیم های فناوری اطلاعات مربوط به سیاست های شرکت ها است که دسترسی به وب سایت های خاص را مسدود می کند.

وی ادامه داد: “بیشتر این وب سایت ها کاملاً قانونی هستند و وظیفه خود را انجام می دهند ، اما به دلیل محدودیت های شرکت ها همچنان ممنوع هستند.”

گافان توضیح داد: “عوامل دیگر در پشت این راه حل ها شامل” همکاری خارجی با اشخاص ثالثی است که شرکای تجاری مشروع هستند ، اما به دلیل محدودیت های شرکت ها ، کارمندان نمی توانند پرونده ها را به اشتراک بگذارند یا از سایر ابزارهای همکاری آنلاین استفاده کنند. ”

نگاه کنید: نحوه مدیریت رمزهای عبور: بهترین روش ها و نکات امنیتی (PDF رایگان) (TechRepublic)

طبق این گزارش ، 90٪ از کارکنان “به عنوان بخشی از مسئولیتهای شغلی خود” به فعالیتهای IT احتیاج داشتند “که آنها را” خطرناک “توصیف می کنند ، با شایعترین شرایط شامل” نصب برنامههای غیرمجاز “، ایجاد یک محوطه ماسهبازی توسعه دهندگان. “و” استفاده از نقاط پایان برای فعالیتهای شخصی. ”

افزایش آزادی های فناوری اطلاعات

بخشی از این گزارش بر حمایت از مصرف کنندگان با افزایش آزادی فناوری اطلاعات و تأثیر اجرای این استراتژی ها متمرکز است. تقریباً کلیه پاسخ دهندگان (87٪) اظهار داشتند که “به دنبال افزایش آزادی فناوری اطلاعات کارکنان” هستند و تأثیرات اصلی اصلی مرتبط با اجرای این استراتژی ها شامل افزایش بهره وری کارمندان ، افزایش “خلق و خوی کارکنان” است. [toward] سیاست های فناوری اطلاعات “و باعث کاهش ناامیدی کارمندان Hizolat شد.

گافان گفت: “کمبودها معمولاً مربوط به ملاحظات امنیتی است.” “این نگرانی ها شامل خطرات نفوذ بدافزار به سیستم های سازمانی است که می تواند منجر به سرقت داده ها و حملات باج افزار شود و همچنین نگرانی هایی در مورد نشت داده های شرکت ها ، که ممکن است حاوی اطلاعات حساس باشد.”

گافان برای حمایت از آزادی فناوری اطلاعات بیشتر گفت: “شرکت ها می توانند از فن آوری های مختلف عایق بندی استفاده کنند.”

وی ادامه داد: “این به کاربران امکان می دهد آزادانه در وب گشت و گذار کنند ، برنامه ها را نصب کنند و از دستگاه های USB در یک محیط جداگانه بر روی رایانه خود استفاده کنند بدون اینکه امنیت شرکت ها به خطر بیفتد.”

همچنین ببینید

Author: morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *