بر اساس یک گزارش جدید ، امنیت سایبری با تکثیر دستگاه های اینترنت اشیا behind عقب مانده است


حدود یک چهارم پاسخ دهندگان هیچ یک از اقدامات ذکر شده برای محافظت از این دستگاهها را شامل نمی شوند و بسیاری معتقدند که مصرف کنندگان مسئولیتی در قبال امنیت دستگاههای هوشمند و اینترنت اشیا ندارند.

تصویر: GettyImages / آندری سوسلوف

خانه هوشمند مدرن پر از تعداد زیادی دستگاه متصل به یکدیگر است که به مردم کمک می کند تا اجاق ها را گرم کنند ، فضای اطراف خانه را تنظیم کرده و حتی حیوان خانگی خانگی را تغذیه کنند. با این حال ، این دستگاه های اینترنتی همچنین خطرات امنیتی جدید و نقاط ورود به خانه برای مجرمان اینترنتی را به همراه دارد. روز چهارشنبه ، NordVPN گزارشی منتشر کرد که در آن تعداد دستگاه های هوشمند و احساسات مصرف کنندگان در مورد مسئولیت محافظت از این دستگاه ها را تشریح کرده است.

نگاه کنید: سیاست پاسخگویی به حادثه حتما (حق بیمه TechRepublic)

یک کارشناس حفظ حریم خصوصی دیجیتال در NordVPN گفت: “همانطور که تحقیقات نشان می دهد ، هرچه تعداد افراد دستگاه بیشتر باشد ، آسیب پذیری آنها بیشتر است. مطمئناً تولیدکنندگان باید مسئولیت ایمنی محصولات خود را به عهده بگیرند ، اما مصرف کنندگان نقش زیادی در امنیت سایبری خود دارند.” دانیل مارکوسون در یک بیانیه مطبوعاتی.

تکثیر دستگاه های اینترنت اشیا و آسیب پذیری های امنیتی

گزارش NordVPN براساس یک نظرسنجی جهانی از 7000 نفر انجام شده است. بخشی از نظرسنجی از پاسخ دهندگان پرسید که کدام اینترنت اشیا و دستگاه های هوشمند را در خانه های خود دارند. جای تعجب نیست که روترهای Wi-Fi / مراکز اینترنت 63٪ از پاسخ دهندگان در بالای این لیست قرار دارند و پس از آن تلویزیون های متصل به اینترنت (57٪) و کنسول های بازی (36٪) قرار دارند.

بلندگوهای هوشمند a la Echo (شامل الکسا (28٪) ، “دستگاه های تناسب اندام یا سلامتی” مانند ساعت های هوشمند و ردیاب های تناسب اندام (24٪) و دستگاه های امنیتی (16٪) ، از جمله دوربین های درب و قفل های هوشمند) شش مورد برتر را جمع آوری می کند به گفته NordVPN ، دستگاه های هوشمند یا اینترنت اشیا که پاسخ دهندگان در خانه داشته اند ، در حالی که 89٪ از پاسخ دهندگان در ایالات متحده می گویند که “از نوعی دستگاه اینترنت اشیا” در خانه استفاده می کنند ، 17٪ می گویند که “اقدام محافظتی” در این دستگاه ها انجام نمی دهند. .

به همین ترتیب ، اکثریت قریب به اتفاق پاسخ دهندگان حداقل برخی اقدامات را برای محافظت از این دستگاه ها انجام می دهند. اقدامات امنیتی اصلی شامل افزودن “آنتی ویروس یا VPN به تلفن های هوشمند ، لپ تاپ و / یا تبلت در همان شبکه دستگاه های اینترنت اشیا” (42٪) ، تغییر رمز ورود پیش فرض برای روترهای Wi-Fi (35٪) و دستگاه های هوشمند (32) طبق این گزارش ، روتر Wi-Fi VPN (19٪) اضافه شده است.

جالب اینجاست که حدود یک چهارم پاسخ دهندگان (24٪) اظهار داشتند که هیچ یک از اقدامات ذکر شده برای محافظت از این دستگاهها را شامل نمی شوند و بسیاری بر این باورند که مصرف کنندگان مسئولیتی در قبال امنیت دستگاههای هوشمند و اینترنت اشیا ندارند.

بر اساس این گزارش ، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان بر این باورند که مصرف کنندگان و مصرف کنندگان (55٪) مسئول حفاظت از امنیت این دستگاه ها هستند و به دنبال آنها ISP (45٪) و سازندگان دستگاه (41٪) ، و تعداد مشابه پاسخ دهندگان نیز معتقدند که فروشندگان دستگاه (19٪) و دولتها (18٪) مسئول حفاظت از امنیت دستگاه هستند.

“دستگاه های اینترنت اشیا by ، به ذات خود ، اطلاعات را جمع آوری و ارسال می کنند. این کار را می توان با اطمینان و برای هدفی خاص انجام داد ، مانند یک پیام رمزگذاری شده که به شما می گوید گرمایش را خاموش کنید. اما همچنین می تواند نشت کند ، یا از طریق رمزگذاری ضعیف (یا به هیچ وجه) یا از طریق ارائه اطلاعات اضافی “، در بخشی از بیانیه مطبوعاتی آمده است.

نگاه کنید: نحوه مدیریت رمزهای عبور: بهترین روش ها و نکات امنیتی (PDF رایگان) (TechRepublic)

همانطور که قبلاً گزارش شده بود ، خانه های هوشمند ممکن است برای نوع جدیدی از حمله سایبری آماده باشند ، براساس یافته های یک مطالعه Tech Georgia که روش های مختلف استفاده از دستگاه های اینترنت اشیا و کشورها برای دستکاری در بازارهای انرژی را نشان می دهد. نسخه NordVPN خطرات امنیتی مرتبط با دستگاه های اینترنت اشیا comprom به خطر افتاده را نشان می دهد ، به ویژه مجموعه ای از زنگ درهای هک شده در Ring در سال 2020 (در ژانویه ، Ring اعلام کرد که در حال راه اندازی رمزگذاری پایان به پایان در دستگاه های قابل قبول است.)

“تولیدکنندگان دستگاه های اینترنت اشیا are در فروش سریع ابزارها عجله دارند. این بدان معنی است که آنها آنها را با حداقل توابع لازم برای عملکرد خود ارسال می کنند ، روند توسعه را کوتاه می کنند و هزینه ها را تا حد ممکن کاهش می دهند. این برای تولیدکنندگان دستگاه بسیار خوب است ، اما خبرهای وحشتناکی برای مصرف کنندگان است. وقتی همه چیز عجله می شود ، شکاف های امنیتی بزرگی بر جای می گذارد. ”

همچنین ببینید

Author: morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *