Google فعالانه در حال تعمیر Chrome Zero Day است


آخرین به روزرسانی Chrome تعدادی از آسیب پذیری های امنیتی موجود در نسخه های مرورگر مرورگر را برطرف می کند

Google برای رفع انبوهی از آسیب پذیری های امنیتی ، از جمله آسیب پذیری روز صفر که شناخته شده است به طور فعال توسط شرکت کنندگان تهدید استفاده می شود ، به روزرسانی در مرورگر وب Chrome خود منتشر کرده است. این خطاها روی نسخه های مرورگر برای ویندوز ، macOS و Linux تأثیر می گذارند.

در یک به روزرسانی امنیتی Google که آسیب پذیری روز صفر اخیراً کشف شده را نشان می دهد ، “Google از این موضوع آگاه است که بهره برداری از CVE-2021-30551 در طبیعت وجود دارد”. مرورگرهای وب مبتنی بر کروم. این آسیب پذیری که از نظر شدت طبقه بندی می شود ، توسط سرگئی گلازونوف ، عضو تیم جستجوی اشکالات Project Zero کشف شد.

در حالی که جزئیات درباره شکاف امنیتی کمیاب است ، شین هانتلی ، مدیر گروه تجزیه و تحلیل تهدیدات گوگل (TAG) ، در توییتر خود نوشت که بازیگر تهدیدی که از این آسیب پذیری استفاده می کند یک روز دیگر به تعطیل می رود.

این کد به عنوان CVE-2021-33742 ردیابی می شود ، یک آسیب پذیری اجرای کد از راه دور در سیستم عامل Windows MSHTML است و تمام نسخه های پشتیبانی شده از سیستم عامل Microsoft Windows را تحت تأثیر قرار می دهد. این آسیب پذیری توسط Clément Lecigne ، همچنین از TAG گوگل کشف شد ، و به عنوان بخشی از چرخه Microsoft Patch در سه شنبه اوایل هفته جاری لحاظ شد.

به روزرسانی Chrome در مجموع 14 حفره امنیتی را برطرف می کند ، غول فناوری به طور خاص 9 اشکال دیگر را فراتر از روز صفر اعلام شده ذکر کرده است ، جایی که این مشکلات توسط محققان خارجی انجام شده است. شش خطا به عنوان درجه بالا لیست شده اند ، دو مورد به عنوان شدت متوسط ​​طبقه بندی شده اند و یک مورد بالاترین درجه بحرانی را کسب کرده است.

Google جزئیات بیشتری درباره آسیب پذیری ها اعلام نکرد. این روش معمول در چنین نسخه هایی است ، زیرا این شرکت در تلاش است تا به بیشتر کاربران اجازه دهد مرورگر Chrome خود را به آخرین نسخه موجود به روز کنند و در نتیجه احتمال استفاده از راه حل های مجرمان سایبری را کاهش دهد.

نیازی به گفتن نیست ، بهتر است هرچه سریعتر مرورگرهای خود را به آخرین نسخه (91.0.4472.101) به روز کنید. اگر به روزرسانی های خودکار را فعال کرده باشید ، مرورگر باید بتواند به جدیدترین نسخه خود به روز شود. با این حال ، اگر این کار را نکنید ، می توانید با پیمایش به آن ، دستی انجام دهید درباره Google Chrome بخشی را که در نوار منوی زیر پیدا خواهید کرد این کمک خواهد کرد.Author: morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *