تولیدکنندگان روی دستگاه های هوشمند تمرکز کرده اند ، اما مدیریت انرژی چطور؟ – وبلاگ مربوط به فناوری اطلاعات


در دنیای تولید هوشمند امروز ، ما وقت زیادی را صرف حسگرها ، جمع آوری داده ها و راه حل های پیشرفته مانند یادگیری ماشین می کنیم که غالباً از یک عنصر کلیدی مهم غافل می شویم: مدیریت نیرو.

با وجود کارخانه های هوشمند ، نیاز فزاینده ای به اتصال کارخانه های ما و ارائه عملیات هوشمندتر وجود دارد و نیاز اساسی حفظ این فناوری جدید است. در یک نظرسنجی اخیر ، 31٪ از پاسخ دهندگان اقامت داشته و 48٪ حداقل یک بار در کارخانه خود را قطع کردند. بنابراین چه ما از تجهیزات کارخانه ، روشنایی ، دوربین های امنیتی ، کنترل دسترسی فیزیکی و یا از سنسورهای هوشمند نسل بعدی استفاده کنیم ، قدرت در قلب توانایی کار ماست.

موارد مدیریت نیرو که باید مورد توجه قرار گیرند

با همه این تحولات صنعتی چالش هایی پیش می آید. بیایید برخی از این چالش ها را بررسی کنیم که سازمان تولیدی شما باید با اجرای Industry 4.0 یا هر فناوری مربوط به بهره برداری از کارخانه در نظر بگیرد.

 • منبع تغذیه: چگونه اطمینان حاصل کنیم که هر کجا فناوری نصب شده برق داشته باشیم؟ همانطور که سنسورها ، چراغ های راهنما و سایر کنترل های هوشمند را در سقف ، دیوارها یا شاید در مکان هایی که قبلاً دسترسی الکتریکی معمولی را به اتمام رسانده ایم ، نصب می کنیم ، باید در مورد نحوه تأمین انرژی آنها فکر کنیم.
 • قدرت قابل اطمینان: چگونه می توان نیروی پشتیبان تهیه کرد؟ این فناوری غالباً برای انجام عملیات یا پوشش برای ممیزی ، ایمنی یا مقررات ضروری است. با این وجود ، این فناوری برای بهینه سازی فرآیندها و اطمینان از انطباق بسیار حیاتی است. بنابراین ، این دستگاه ها ضروری می شوند و باید همیشه قدرت داشته باشند.
 • منبع تغذیه تمیز: چگونه به دلیل موج یا نوسانات فعلی ، روی فناوری یا فرآیندها تأثیر نمی گذاریم؟ تجهیزات و وسایل الکترونیکی – به ویژه این حساس ترین فن آوری ها – به برق تمیز و ثابت بستگی دارند تا باعث قطع یا تأثیر منفی عملکرد آنها نشوند. بنابراین ، قدرت پاک به اندازه انرژی مهم است.
 • مدیریت انرژی: چگونه اجرای ، نظارت و مدیریت مداوم منبع تغذیه را ساده کنیم؟ اجرای راهکارهای قدرت هوشمند به کنترل کننده ها ، امکانات و کارمندان فناوری اطلاعات این امکان را می دهد تا راه حل های مبتنی بر انرژی را سریعتر پیاده سازی کنند ، ضمن اینکه نظارت و نگهداری را با گذشت زمان بهبود می بخشند.

چگونه می توان مشکل ظرفیت تولید را حل کرد

بیایید نگاهی به برخی از فن آوری های انرژی بیندازیم که در هنگام ساخت کارخانه های جدید ، مدرنیزاسیون با فناوری های هوشمند و تلاش برای بهبود زمان مصرف ، برای حمایت از تولید کنندگان در دسترس هستند.

 • یو پی اس صنعتی: این چیز جدیدی نیست ، اما فناوری برای تأمین منبع تغذیه کاملاً مطمئن با کنترل و محافظت بهتر پیشرفت کرده است. راه حل های UPS امروزی شامل حفاظت از ولتاژ ، منبع تغذیه پاک ، نظارت بر باتری و ادغام با سیستم های مدیریتی است که سازمان را برای حفظ وضعیت همه باتری ها یا آدرس دهی فعال UPS های خطرناک قبل از وقوع یک رویداد برای سازمان آسان می کند.

  فناوری باتری نیز در حال تغییر است. بیشتر یو پی اس های فروخته شده باتری های اسیدی هستند ، اما با بهبود هزینه ها و در دسترس بودن ، شاهد استفاده از باتری های لیتیوم هستیم. در نتیجه ، باتری های لیتیوم آماده اند 40٪ از بازار را در سال های آینده اشغال کنند ، و توانایی های UPS بهتر مانند تعویض باتری کمتر یا بدون تعویض ، 3 برابر وزن کمتر ، 10 بار چرخه تخلیه بیشتر و 4 بار بارگیری سریع تر را فراهم می کنند.

  همچنین باید بخاطر بسپاریم که ماژول های UPS با توجه به مورد استفاده ، مقیاس بندی می شوند. این راه حل ها در همه اشکال و اندازه ها در دسترس هستند ، از فاکتورهای کوچک برای محافظت از دستگاه ، سیستم های محافظتی خطی ، کارخانه یا مرکز داده یا راه حل هایی برای بایگانی منبع تغذیه کل سایت.

 • قدرت از طریق اترنت (PoE): اگرچه به تمام برنامه های نیرو پاسخ نمی دهد ، بخش دیگری از مدیریت توان که باید مورد توجه قرار گیرد ، برق بیش از اترنت (PoE) است. با استفاده از IEEE 802.af یا IEEE 802.at ، PoE و POE + به ما امکان می دهند انرژی قابل اطمینان خالص را مستقیماً از کابل های شبکه موجود تأمین کنیم. تصور کنید به جای اینکه از برق بخواهید مجوزها و سیم کشی ها را روی این مانیتور جدید صنعتی یا حسگر سقف بارگیری کند ، به سادگی همان کابل اترنت را که از سوئیچ مجهز به PoE خود به دستگاه هوشمند خود برنامه ریزی کرده اید ، اجرا کنید. دستگاه شما اکنون به برق متصل است ، به شبکه متصل است و دستگاه های هوشمند شما آماده استفاده هستند.

  با استانداردهای IEEE 802.af/AT شما در هر پورت تا 15 وات و 30 وات برق دریافت می کنید ، یا با UPOE یا UPOE + می توانید به ترتیب تا 60 وات یا 90 وات DC به ازای هر پورت دریافت کنید. با رشد دستگاه های سازگار با POE ، شاهد تولیدکنندگان زیادی هستیم که این فناوری مقرون به صرفه و انعطاف پذیر را برای انتقال شبکه و برق به پایانه های کاربر نهایی ، نقاط دسترسی بی سیم ، دستگاه های صنعتی ، صفحه های لمسی ، تلفن های VOIP ، دوربین ها ، سنسورها ، و نورپردازی ، کتیبه های دیجیتالی و موارد دیگر.

  دفعه بعدی که چیدمان کف تغییر می کند ، تیم مهندسی تولید می تواند کابلهای شبکه را بدون اجرای ساده و تسریع الکتریکی رویدادهای جایگزین متصل کند. دفعه بعدی که متخصصان فناوری اطلاعات شما در مورد سرمایه گذاری در به روزرسانی شبکه ها بحث می کنند ، این رویداد را جدی بگیرید و با IT شریک شوید تا شبکه های PoE هوشمندتری را به عنوان بخشی از معماری دریافت کنید.

 • دستگاه های هوشمند تلفن همراه: همانطور که تجهیزات تکنولوژیکی و فناوری های هوشمند ما بدون نظارت دگرگون می شوند ، دستگاه هایی که کارمندان هر روز از آنها استفاده می کنند نیز تغییر می کنند. این شامل تبلت ، اسکنر ، دستگاه های هوشمند و پوشیدنی است. اگرچه هر یک از این محصولات معمولاً با شارژ برق در دسترس هستند ، اما راه حل های بسیار دیگری نیز وجود دارد که تأمین انرژی این دستگاه ها را آسان و قابل اطمینان می کند. این که آیا سازمان شما تلاش می کند کابینت های برق هوشمند را برای محافظت ، شارژ و سهولت کار دستگاه برای کارمندان فراهم کند یا راه حل های شارژ بی سیم نسل بعدی ، ایستگاه اتصال و موارد دیگر را ارائه دهد. ببینید چطور دستگاه های هوشمند به سرعت تغییر می کنند ، چگونه شارژ هوشمند می کنند و نوع فرهنگ ، محیط و یا خواسته های پرسنل شما را برآورده می کنند.
 • خدمات برق مدیریت شده: با چنین حجم سنگینی از تیم های صنعتی و IT ، شاهد افزایش تعداد تیم های موجود با خدمات انرژی مدیریت شده هستیم. با استفاده از راه حل های جدیدتر انرژی ، این دستگاه های قدرت هوشمند می توانند با سیستم عامل های نظارت شرکت سازگار شوند تا از نظارت در مرکز پشتیبانی کنند. آنها همچنین ممکن است خدمات قدرت مدیریت شده را که قدرت را به عنوان یک سرویس فعال می کنند ، مجاز کنند. این سرویس ها تمام فن آوری های انرژی را ادغام می کنند و در صورت لزوم نظارت بر باتری ، مدیریت هشدار و خدمات در محل را در زمان واقعی ارائه می دهند. چنین افزایشی قفل تیم شما را باز می کند تا در ابتکارهای مهم تجاری بیشتر تمرکز کند ، در حالی که منابع خارجی را برون سپاری می کنید و قابلیت اطمینان بالاتری را در اختیار شما قرار می دهد.

از آنجا که 85 درصد از مدیران تولید انتظار دارند سرمایه گذاری فناوری در کارخانه های هوشمند یا اینترنت صنعتی اشیا (IIoT) به عنوان رمز موفقیت کسب و کار آینده آنها باشد ، ما می دانیم که تولیدکنندگان در حال تحول در صنعت (IX) هستند. با این حال ، تولیدکنندگان برای اطمینان از پایداری و قابلیت اطمینان لازم برای کارکردن کارخانه های هوشمند ما ، نباید زیرساخت های اساسی را فراموش کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شیوه های تولید اتصال یا بحث در مورد چالش ها و راه حل های انرژی برجسته در این مقاله ، امروز با ما تماس بگیرید.

رایان اسپور

Ryan Spur مدیر استراتژی تولید و توسعه تجارت در Connection با بیش از 15 سال تجربه در زمینه تولید و رهبری فناوری اطلاعات است. وی دارای مدرک MBA ، MSIT و عضو ASQ است.

Author: morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *