مدل مسئولیت مشترک و معنای آن برای امنیت ابر توضیح داده شده است


در حالیکه سازمانها سعی کرده اند از یک نیروی کار از راه دور حمایت کنند ، پذیرش ابر در سال گذشته شتاب گرفته است. با وجود این تصویب سریع و رشد ، شرکت ها اغلب یک مفهوم کلیدی ابر را اشتباه می فهمند: مدل مسئولیت مشترک (SRM).

بسیاری از رهبران تجارت هنوز می پرسند: “آیا ابر امن است؟” این سوال اشتباه است. یک س moreال مناسب تر این است که: “آیا ما ، به عنوان یک تیم امنیتی و سازمانی ، سهم خود را از ابر تأمین می کنیم؟” 99٪ خطاهای امنیتی ابر خطای مشتری است. به همین دلیل ، ضروری است که همه متخصصان امنیتی مسئولیت های خود را درک کنند.

مدل مسئولیت مشترک چیست؟

مدل مسئولیت اشتراکی مشخص می کند که شما ، مشتری ابر ، مسئول چه چیزی هستید و ارائه دهنده خدمات ابر (CSP) شما مسئول چیست. CSP مسئول امنیت ابری است – امکانات فیزیکی ، آب و برق ، کابل ها ، سخت افزار و موارد دیگر را در نظر بگیرید. مشتری مسئول امنیت “در ابر” است – که به معنی کنترل شبکه ، مدیریت هویت و دسترسی ، تنظیمات برنامه و داده است.

با این وجود ، ممکن است این توزیع مسئولیت ها بسته به اینکه از چه مدل خدماتی استفاده می کنید ، تغییر کند. در سطح اولیه NIST ، تعریف رایانش ابری سه مدل اصلی خدمات ابری را تعریف می کند:

Author: morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *