این شرکت امنیتی “رمزگذاری غیر قابل تخریب” را از طریق cloud و API در دسترس قرار می دهد


Qrypt سرویس انتروپی کوانتومی را به عنوان aa-service و دسترسی به سخت افزار را برای مولدهای اعداد تصادفی کوانتومی راه اندازی می کند.

تصویر: iStockphoto / niplot

همانطور که انقلاب از تلویزیون پخش نخواهد شد ، پایان رمزگذاری نیز در بیانیه مطبوعاتی اعلام نخواهد شد. یک شرکت رمزنگاری جدید ، Qrypt ، امروز خدماتی را راه اندازی کرد تا به شرکت ها کمک کند تا از این روز اجتناب ناپذیر جلو بیایند. Qrypt یک پورتال وب را اعلام کرده است که دسترسی به API رمزنگاری کوانتومی را فراهم می کند. به گفته این شرکت ، این اجازه می دهد تا بیشتر شرکت ها بالاترین سطح امنیت را در برنامه های خود ادغام کنند.

Qrypt با استفاده از کلیدهای دیجیتالی تصادفی و یکبار مصرف از طریق آنتروپی کوانتوم ، از فناوری کوانتوم برای آسان تر کردن رمزگذاری پد یکبار استفاده می کند. Cloud Entropy Portal اعداد تصادفی ایمن کوانتومی را برای هر برنامه ای به ویژه برای تولید کلیدهای رمزنگاری فراهم می کند. علاوه بر پورتال ، Qrypt در حال توسعه SDK کوانتومی اضافی برای داده در حالت استراحت و داده در حال حرکت است.

کوین چالکر ، نماینده سابق سیا ، این شرکت را تأسیس کرد. او و دنیس مندیچ ، مدیر ارشد فناوری این شرکت و یکی دیگر از عوامل سابق CIA ، با اوژن دودیس ، رئیس رمزنگاری ارشد و رئیس گروه رمزنگاری در دانشگاه نیویورک ، برای توسعه این فناوری همکاری کردند. چالکر و ماندیچ می خواستند کانالهای ارتباطی ایمن را که در عملیات مخفی استفاده می کردند تولید کنند.

چالکر گفت: “از منظر طولانی مدت ، کوانتوم فرم های منسوخ ارتباط را منسوخ می کند”.

چالکر گفت که این شرکت بر روی آگاهی و آموزش در این لحظه “Q2K” آینده متمرکز شده است ، زمانی که رایانه کوانتومی استانداردهای رمزگذاری فعلی را نقض می کند.

وی گفت: “روزی همه در دنیا بیدار خواهند شد و نمی توانند ایمیل ارسال كنند یا از كارت خودپرداز استفاده كنند و بلافاصله راه حل جدیدی را می خواهند.”

چالکر با ایجاد رمزگذاری نشکن که به طور گسترده در دسترس است ، هدف این شرکت “بازگرداندن حریم خصوصی برای همیشه” است.

رمزگذاری یکبار مصرف پد امن است ، اما مقیاس بندی آن آسان نیست. این رمزگذاری تخریب ناپذیر دارای شرایط زیر است:

  • کلید حداقل به اندازه پیام یا داده های رمزگذاری شده است
  • کلید واقعاً تصادفی است
  • از هر کلید فقط یک بار استفاده می شود
  • فرستنده و گیرنده باید پس از استفاده کلید خود را از بین ببرند

چالکر گفت ، دولتها هنوز از رمزگذاری پد یکبار مصرف استفاده می کنند ، اما پد واقعی باید شخصاً تحویل داده شود – گزینه ابری وجود ندارد.

این شرکت الگوریتم BLAST خود را با آنتروپی کوانتومی به عنوان سرویس ترکیب می کند تا آنچه را Qrypt Eternal Security می نامد ایجاد کند. طبق گفته این شرکت ، این سرویس ارزان و مبتنی بر ابر است. BLAST به طور همزمان سوئیچ های محافظت شده از کوانتوم را در نقاط انتهایی اینترنت تولید می کند.

مندیچ گفت كه تمام سخت افزارهای این شركت از آزمایشگاه های ملی خارج شده و تمام یافته های این شركت منتشر شده است.

Mandic گفت: “سخت افزار چند سال پیش برای استقرار در یک مرکز داده با API وجود نداشت تا آن را به سطح دستگاه برساند.”

وی همچنین گفت این شرکت آنچه را که مشتریان رمزگذاری می کنند یا نحوه استفاده از برنامه رمزنگاری را ردیابی نمی کند.

ماندیچ گفت: “با سیستم ما ، حتی اگر در استانداردهای آینده تغییراتی ایجاد شود ، دیگر مجبور به رمزگذاری آن نخواهید بود.”

چالکر گفت این شرکت یک پروژه اثبات ارزش را با یک شرکت مخابراتی در اروپا به اتمام رسانده است و انتظار دارد مشتریان اولیه علاوه بر شرکت های مخابراتی از شرکت های مالی ، دارویی و زیرساخت های مهم نیز بیایند.

این شرکت تاکنون هشت حق ثبت اختراع و بیش از 100 پرونده قضایی دارد.

همچنین ببینید

Author: morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *