اگر یک AirTag گمشده پیدا کنید چه باید کرد


اگر یک AirTag اپل پیدا کردید که متعلق به شخص دیگری است ، بیاموزید که چگونه با استفاده از دستگاه iOS یا Android به ادغام موارد گمشده با مالک آنها کمک کنید – یا اینکه چگونه از ردیابی دستگاه جلوگیری کنید.

تصویر: سارا تو / CNET

AirTag اپل با استفاده از شبکه iOS دستگاه ها ، از طریق برنامه Find My در iPhone ، iPad ، Mac یا iCloud خود یک دستگاه ردیابی موارد با کاربرد آسان است. قرار دادن این وسیله کوچک در کیسه یا وسایل گران قیمتی که دوست دارید هنگام راه رفتن تمام روز آنها را ردیابی کنید راحت است. این مورد مخصوصاً در صورت گم کردن مورد بسیار مفید است ، زیرا هر دستگاه iOS که از طریق AirTag عبور می کند می تواند به صورت ناشناس موقعیت AirTag گمشده اپل را گزارش کند ، سپس در برنامه Find My به شما اطلاع داده می شود.

AirTag یک روش منحصر به فرد برای ردیابی موارد فراهم می کند و همچنین دارای ویژگی های امنیتی قوی برای جلوگیری از استفاده AirTag برای ردیابی افراد به جای موارد شخصی است. از آنجا که AirTag یک سرویس است ، اپل می تواند از راه دور ویژگی ها و قابلیت ها را به روز کند.

اگر صاحب AirTag هستید ، احتمالاً از قبل در مورد قابلیت های آن اطلاعات دارید ، اما آیا می دانید اگر AirTag را که متعلق به شما نیست پیدا کنید چه باید بکنید؟ این آموزش بصورت مفصل توضیح می دهد که چگونه می توانید در هنگام یافتن AirTag به ادغام موارد گمشده با صاحب آنها کمک کنید و اگر فکر می کنید شخصی از AirTag برای ردیابی موقعیت مکانی شما بدون اجازه شما استفاده می کند ، دستگاه های مشکوک AirTag را غیرفعال کنید.

نگاه کنید: نحوه مهاجرت به iPad ، iPhone یا Mac جدید (حق بیمه TechRepublic)

چگونه جزئیات AirTag گمشده را پیدا کنیم

برای کمک به دارندگان AirTag ، باید اطلاعات مکان را در دستگاه iOS خود فعال کرده و به شبکه تلفن همراه یا Wi-Fi خود متصل کنید. اگر نزدیک AirTag هستید ، محل AirTag به طور ناشناس به اپل و سپس به صاحب AirTag گزارش می شود. همه این موارد در پس زمینه اتفاق می افتد و هیچ راهی برای اطمینان از اینکه صاحب AirTag از پیدا شدن برچسب خود مطلع شده است وجود ندارد.

اپل به کسی که AirTag پیدا می کند اجازه نمی دهد اطلاعات تماس شخص را ببیند ، اما شما می توانید نام ، شماره سریال و چهار رقم آخر شخص را از شماره تلفن یا آدرس ایمیل (در صورت وجود) شخص دریافت کنید. این می تواند با اطمینان از اینکه شخص مثلا چهار شماره آخر شماره تلفن خود را ارائه می دهد ، اطمینان حاصل کنید که مورد به درستی به مالک مربوطه برگردانده شده است.

از آنجا که AirTag از NFC استفاده می کند ، دستیابی به این صفحه وب با اطلاعات دقیق AirTag در دستگاه iOS با قابلیت NFC (iPhone 6 یا بالاتر) یا دستگاه Android با NFC Reader ، آسان است.

اگر از دستگاه iOS یا Android هستید که دارای قابلیت NFC است ، این مراحل را دنبال کنید:

  1. قسمت بالای آیفون یا دستگاه Android خود را در قسمت سفید AirTag لمس کرده و نگه دارید.
  2. اعلان ظاهر شده در iOS را لمس کنید (هیچ اعلانی در Android وجود ندارد). با این کار یک وب سایت متعلق به اپل باز می شود که جزئیات آن از جمله شماره سریال ، اطلاعات تماس یا پیام مالک را در صورت علامت گذاری از دست رفته AirTag مشخص می کند (شکل A) این به شما امکان می دهد با مالک تماس بگیرید و به اتحاد مجدد مورد گمشده کمک کنید.

شکل A

airtag-figure-a.jpg

این وب سایت Apple Found برای نمایش اطلاعات (در صورت ورود توسط مالک AirTag) در مورد مالک وجود دارد تا بتوان آنها را با وسایل گمشده خود بازیابی کرد.

کوری بوهون / TechRepublic.com

اگر این کار نکرد ، می توانید موارد زیر را در دستگاه های iOS انجام دهید:

  1. برنامه Find My را در دستگاه خود باز کنید.
  2. روی موارد ضربه بزنید و سپس روی شناسایی مورد پیدا شده ضربه بزنید (شکل B)
  3. دستگاه را در نزدیکی AirTag مورد نظر خود قرار دهید. برای باز کردن صفحه وب حاوی اطلاعات دقیق در مورد این AirTag ، باید یک اعلان ظاهر شود.

شکل B

airtag-figure-b.jpg

اگر نمی توانید بالای AirTag را با نقطه لمسی NFC در دستگاه iOS یا Android خود لمس کنید ، از برنامه Find My برای یافتن AirTags در این نزدیکی استفاده کنید.

کوری بوهون / TechRepublic.com

چگونه AirTag مشکوک را غیرفعال کنیم و از ردیابی جلوگیری کنیم

اپل AirTag را برای حفظ حریم خصوصی طراحی می کند. اگر AirTag را پیدا کردید که به طرز مشکوکی قرار داده شده است (به نظر می رسد شخصی در تلاش است شما یا مال شما را ردیابی کند) ، به راحتی می توانید AirTag را غیرفعال کنید.

اگر مشخص شود AirTag با شما در سفر است که AirTag شما نیست ، iPhone شما پیام قفل AirTag Found Founding Moving With You را دریافت می کند – لمس این پیام به شما امکان می دهد صدا را روی AirTag مورد نظر پخش کنید. اگر AirTag روی موردی است که شما وام گرفته اید ، می توانید این سیگنال ایمنی را هر بار تا یک روز مکث کنید. اگر AirTag روی موردی باشد که متعلق به یک گروه مشترک خانواده است که شما نیز عضو آن هستید ، ممکن است بتوانید این سیگنال امنیتی را برای مدت نامعلومی خاموش کنید.

اگر AirTag مشکوک است و احساس می کنید در معرض خطر هستید زیرا AirTag همراه شماست و مکان شما را به مالک ناشناخته گزارش می دهد ، اپل راهی دارد تا به راحتی AirTag را برای مدت نامعلوم غیرفعال کند. این مراحل را دنبال کنید:

  1. AirTag موردنظر را برای غیرفعال کردن پیدا کنید.
  2. پایین عقب ساعت را فشار دهید و خلاف جهت عقب ساعت بچرخید.
  3. درپوش را برداشته و باتری را بردارید.

با انجام این کار ، حتی اگر باتری را تعویض کنید ، AirTag دیگر به کاربر اجازه نمی دهد آن را ردیابی کند. با این حال ، اگر مالک AirTag آن را در حالت گمشده قرار داده باشد ، AirTag فقط می تواند توسط Find my توسط مالک اصلی مجدداً ثبت شود ، زیرا وقتی AirTag در حالت گمشده قرار گرفت ، با استفاده از قفل فعال سازی مشابه iOS قفل می شود.

همچنین ببینید

Author: morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *