5 موردی که CISO می خواهد در مورد SASE در کنفرانس RSA بشنود


من در مورد اینکه “3 موضوع اصلی” کنفرانس RSA این هفته (مجازی) چه بود ، وبلاگ نویسی کردم. من با یک وبلاگ در مورد XDR شروع کردم و به دنبال آن وبلاگ دیگری درباره Zero Trust. آخرین وبلاگ من در این مجموعه مواردی است که CISO می خواهد در مورد SASE در RSA بشنود.

چرا SASE؟ زیرا:

  • امنیت در لبه شبکه آسان تر نمی شود. شصت و چهار درصد از سازمان ها می گویند که امنیت شبکه لبه بسیار بیشتر یا کمی دشوارتر از دو سال پیش است ، به دلیل عواملی مانند تهدید چشم انداز به طور فزاینده خطرناک ، افزایش سطح حمله و نیاز به اطلاعات بیشتر شبکه های عمیق. سیاست های امنیتی. مانند سایر حوزه های امنیتی ، CISO قصد دارد ارتش جدیدی از ابزارهای امنیتی را در نقاطی با یک سیستم عامل یکپارچه – در این مورد SASE – جایگزین کند.
  • بنیاد SD-WAN اکنون در دسترس است. طبق بررسی های ESG ، یک سوم سازمان ها از SD-WAN به طور گسترده استفاده می کنند ، در حالی که 47٪ دیگر از آن به صورت انتخابی استفاده می کنند. از آنجا که SD-WAN به عنوان اساس SASE عمل می کند ، منطقی است که CISO ها آماده ساخت از پایگاه SD-WAN در حال تکامل هستند.
  • SASE از انتقال کنترل های امنیتی به ابر پشتیبانی می کند. با استفاده از کارگران از راه دور و استفاده روزافزون از IaaS ، PaaS و SaaS ، بسیاری از سازمان ها کنترل های امنیتی را به ابر منتقل می کنند یا از معماری های فن آوری امنیتی مبتنی بر ابر در داخل / ابر استفاده می کنند. تحقیقات ESG نشان می دهد در حالی که یک چهارم سازمان ها گزارش می دهند که حداقل 40٪ از کنترل های امنیتی پایان شبکه خود امروز در فضای ابری ارائه می شوند ، تقریباً نیمی از (48٪) سازمان ها حداقل 40٪ از لبه های شبکه خود را برای کنترل ابر پس از 2 سال تحویل داده می شود. SASE با این جریان پیش می رود.

اینکه قطار SASE نه تنها ایستگاه ضرب المثل را ترک نکرده است ، بلکه در مسیرها حرکت می کند و سرعت می گیرد اختلاف کمی وجود دارد. بنابراین ، کارشناسان امنیتی آماده تحقیق عمیق تر از SASE هستند. بر اساس بسیاری از تحقیقات و گفتگوها ، بدون شک همکار من درخشان جان گرادی و من معتقدم CISO می خواهد جزئیاتی درباره SASE را در RSA بشنود مانند:

Author: morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *