چه کسی ، چه چیزی ، کی ، کجا و چگونه؟


صبح زود پنجشنبه ، 18 مارس 2021 ، وقتی نگاهی به مهمترین داستان اخبار LinkedIn که مردم در ایالات متحده درباره آن صحبت می كنند ، مطالبی را در LinkedIn ارسال كردم. .

اما آنچه که من را بیشتر شوکه کرد ، پوشش گسترده ای از بهترین نظر جف لیوسی ، مدیرعامل شرکت اعدام LLC بود. این چیزی است که جف نوشت (و به من اجازه اشتراک داد):

“من فکر می کنم واکنشهای بسیار بسیار شدید نسبت به ایده گذرنامه واکسن وجود دارد. در حال حاضر زندگی ما پر از گذرنامه است. اگر نمی خواهید به خارج از کشور سفر کنید ، نیازی به گذرنامه سفر ندارید. اگر منتظر خطوط امنیتی طولانی تر در فرودگاه نیستید ، نیازی به عبور سریع TSA ندارید. اگر انتظار ندارید در صف های طولانی تر در دنیای دیزنی منتظر بمانید ، Fast Pass را خریداری نکنید. اگر مخالف انتظار بیشتر برای حق ثبت اختراع ایالات متحده نیستید ، Fast Track را خریداری نکنید. شکاف COVID نیز همین است. لزوماً اجباری نیستند ، اما می توانند برای افرادی که استفاده از آنها را انتخاب می کنند سرعت را افزایش دهند. اسرائیل قبلاً گذرگاه سبز خود را با موفقیت اجرا کرده است (اگرچه در مشاوره با کارشناسان امنیتی شکست خورده است و ممکن است نقص امنیتی وجود داشته باشد). نیویورک در حال استفاده از کارت Excelsior خود است. این فقط یک برنامه افراد در تلفن شما است که دارای یک کد QR است که می گوید: “بله ، جف واکسینه شده است.” من برای ورود به فیلم ها سالها از کدهای Fandango QR استفاده می کردم ، بنابراین مجبور نیستم که دم و به همین دلیل صندلی های رزرو شده دارم. و من از اولین کدهای QR برای کارتهای پرواز هواپیمایی استفاده کرده ام. اگر از آنها استفاده نکنید ، خوب است ، می توانید مدرسه قدیمی باشید. این کشور آزاد است. “

چرا این نظر (با بیش از 230 پسندیدن و 140 پاسخ) باعث تعجب من شد؟ آقای لیوسی این نظر را در پاسخ به مقاله ای از اخبار اکسپرس جدید

که چند هفته قبل با عنوان “پاسپورت واکسن ، نکته سیاسی بعدی کوید” منتشر کرده بودم.

می توانید مبادلات داغ در LinkedIn و بحث داغ در مورد این موضوع را در اینجا بررسی کنید. با این وجود ، استدلال های موافق و مخالف گذرنامه های واکسن و نحوه بکارگیری عادلانه و ایمن آنها همیشه از تقسیم معمول بین چپ و راست پیروی نمی کند.

لطفاً تعاریف

اما اول ، وقتی از آن پشتیبان تهیه می کنید ، “گذرنامه واکسن” چیست؟

این مفهوم که طی سال گذشته به چندین روش پیش بینی شده و غیرمنتظره تکامل یافته است ، ناشی از چالش مهم یافتن یک سیستم بررسی وضعیت واکسن با کاربرد آسان برای همه افراد در جهان است.

در حالی که بیشتر بخشهای بهداشت محلی پایگاه اطلاعاتی از افراد دارند كه انواع اطلاعات مربوط به وضعیت واكسن را ردیابی می كنند ، توانایی شخص در اثبات واكسین شدن اغلب به كاغذهای سفیدی كه هنگام تزریق واكسن به افراد داده می شود ، تكیه می كند.

این موارد بیشتر پیچیده است ، این کارتها بندرت دارای عکس یا اطلاعات دیگری از دارنده کارت غیر از نام شخص و تاریخ واکسن هستند. احتمال کلاهبرداری ، سو mis استفاده از اسناد ، کارتهای گمشده و دزدیده شده ، فرمتهای مختلف و چندین مشکل دیگر ، نمایش کارت واکسن شما را بعنوان یک سند مسافرتی و / یا اثبات وضعیت واکسن برای طیف وسیعی از موارد استفاده در طول COVID-19 ، غیرفعال می کند. مورد فوری

علاوه بر این چالش ، همه گیری جهانی سفرهای بین المللی و حتی برخی سفرهای داخلی را در بسیاری از کشورها متوقف کرده است و با تزریق واکسن ، صنعت جهانگردی به دنبال راه هایی برای گشودن سفرهای ایمن تر است.

مجله ی وال استریت آن را به شرح زیر بنویسید:

“شرکت های هواپیمایی جهانی در حال واگذاری واکسن ها برای شروع مجدد سفرهای بین المللی هستند.

“دو شرکت بزرگ هواپیمایی اروپا ، بریتیش ایرویز و حامل بودجه Ryanair Holdings PLC ، به بروشورها اجازه می دهد جزئیات واکسیناسیون COVID-19 و نتایج آزمایشات ، همراه با اطلاعات شخصی مانند شماره گذرنامه و اطلاعات ویزا در زمان رزرو را ارائه دهند. . شرکت های هواپیمایی می گویند این حرکت در نهایت به مسافران کمک خواهد کرد تا نشان دهند که در فرود در مقاصدی که استقبال از مسافران واکسینه شده را واکسینه کرده اند.

در ایالات متحده ، در میان تثبیت یا کاهش موارد COVID-19 و واکسیناسیون نسبتاً سریع ، سفر در داخل کشور در حال افزایش است. این بازگشت هنوز در ترافیک بین المللی اتفاق نمی افتد ، جایی که ممنوعیت سفرهای متعدد ، قوانین قرنطینه و شرایط آزمایش مانع پروازهای مرزی است. “

سالات دشوار

در حالی که تقریباً همه هدف مشترک باز کردن مسافرت و مهمان نوازی را با خیال راحت دارند ، بحث گسترده ای درباره چگونگی انجام این کار وجود دارد.

اول ، چه کسی به گذرنامه واکسن نیاز دارد؟ اکنون یک بحث بزرگ در مورد این موضوع وجود دارد. جای تعجب نیست که این س toال به موضوعات ظریف درباره اینکه چه کسی می تواند واکسن را فعلاً تزریق کند و چه کسانی که به دلایل بیشماری هرگز قصد تزریق واکسن را ندارند ، تغییر می کند.

دوم ، چرا آنها به این گذرنامه احتیاج دارند؟ آیا فقط برای سفرهای بین المللی است؟

در اسرائیل ، این مفهوم فراتر از سفر است. این مقاله در روزنامه گاردین درباره سیستم جدید Green Pass اسرائیل توضیح می دهد:

“در حالی که انگلیس و دیگر دولت ها در حال بررسی مجوزهای واکسینه شده COVID هستند که اجازه ورود به کافه ها ، هتل ها و استخرها را می دهد ، یک کشور ، اسرائیل ، قبلاً از” گذرگاه سبز “خود استفاده کرده است.

“این ایالت 9 میلیونی که نیمی از جمعیت آن را تحت تأثیر قرار داده است ، یک هفته پیش برنامه ای منتشر کرد که نشان می دهد آیا افراد کاملاً در برابر ویروس کرونا تلقیح شده اند یا بعد از ابتلا به این بیماری مصونیت گرفته اند.

“مراکز خرید و موزه ها برای همه آزاد است ، اما دارندگان پاس سبز به صورت اختصاصی به سالن های ورزشی ، هتل ها ، تئاترها و کنسرت ها دسترسی دارند ، البته با محدودیت هایی. ناهار خوری داخل سالن در رستوران ها و بارها باید در برنامه سبز گذر در هفته آینده لحاظ شود. “

در حالی که س ofالات مربوط به زمان و مکان قطعاً در شش ماه آینده ایجاد می شود ، این قوانین مستدل است و در برخی موارد اکنون اعمال می شود. هیچ کس نمی خواهد کسی مجازات شود که امروز حتی نمی تواند واکسن بزند زیرا فروتنانه در انتظار نوبت خود است. اما آیا وقتی واکسن ها به طور گسترده تری در دسترس هر کسی قرار بگیرد ، این خلق و خو تغییر می کند؟ آیا برداشت عمومی از کسانی که گذرنامه واکسن ندارند تغییر خواهد کرد؟ آیا ممکن است نوعی تبعیض ناعادلانه علیه افراد با نیازهای ویژه وجود داشته باشد؟

چگونه می توانیم گواهی واکسیناسیون دریافت کنیم استاندارد اجرا شده است؟

در حالی که س questionsالات “چه کسی ، چه چیزی ، کی و کجا” مطمئناً بیشترین بحث برانگیز است و ماهها (و شاید سالها) در مورد آنها بحث خواهد شد ، پاسخهای “چگونه” در بالای دستور کار متخصصان فناوری و امنیت قرار دارد.

برخی از س keyالات اصلی عبارتند از: این چقدر پیچیده خواهد بود؟ آیا می توان در مورد استانداردی که در سطح جهانی کار می کند توافق کرد؟

این WSJ این مقاله ادعا می کند که هدف “گذرنامه های واکسن” آینده سادگی است:

“طراحان سلامتی امیدوارند که برنامه های ناآرام با ارائه سریع شواهدی از آزمایش منفی COVID-19 یا واکسیناسیون ، استرس را برای مسافران قبل از پرواز کاهش دهند.

آلن موری هایدن ، رئیس فرودگاه ، مسافر و محصولات امنیتی در یاتا ، كه خطوط هوایی آمریكا و امارات را از اعضای خود می داند ، گفت: “ما از روز اول واقعاً بر روی سادگی تمركز كردیم.” “به حدی که وقتی Travel Pass را به مدیریت ارشد خود نشان دادم ، وحشت کردم که این طور به نظر می رسد:” ما همه این پول را به شما دادیم و شما فقط پنج یا شش صفحه با برنامه دارید که نشان می دهید. “

“الزامات اثبات وضعیت واکسیناسیون یا آزمایش منفی COVID-19 برای ورود به کشورها ، از جمله سیشل و قبرس ، می تواند منجر به طولانی شدن صف و تأخیر شود زیرا کارکنان فرودگاه به طور دستی سوابق بهداشتی مسافران را بررسی می کنند. آقای موری هایدن گفت ، کارت های سلامت دیجیتال برای مسافران هواپیمایی اجباری نیست ، اما استفاده تدریجی از آنها چیزی مانند “مصونیت دم گله” در فرودگاه را فراهم می کند. “

سایر مسائل مهم حول احراز هویت ، استانداردها ، فروشندگان درگیر (و سود عملیاتی) ، مفاهیم حریم خصوصی و کنترل های امنیتی است.

یک مجموعه پاسخ از ابتکار واکسیناسیون است. این وب سایت این ابتکار را به شرح زیر توصیف می کند: کووید -19. “

تلاش های بسیاری از این تلاش ها پشتیبانی می کند و والمارت به تازگی به این گروه پیوسته است. در اینجا گزیده ای از نیویورک تایمز مقاله در مورد این موضوع:

“افرادی که از هزاران فروشگاه Walmart و Sam’s Club از COVID-19 عکس می گیرند ، به زودی می توانند با استفاده از یک برنامه گذرنامه سلامت در تلفن های هوشمند خود ، وضعیت واکسیناسیون خود را در فرودگاه ها ، مدارس و سایر مکان ها بررسی کنند.

“غول خرده فروشی روز چهارشنبه گفت که تلاش بین المللی برای تهیه داده های دیجیتال استاندارد برای واکسیناسیون انسان را امضا کرده است. این شرکت در حال پیوستن به تلاشهایی است که قبلاً توسط مراکز مهم بهداشتی و شرکتهای فناوری از جمله مایکروسافت ، اوراکل ، Salesforce ، سرنر ، اپیک سیستمز ، شرکت میتر و کلینیک مایو پشتیبانی شده است. “

جوانب مثبت و منفی گذرنامه های واکسن

در این ویدئو برخی از مزایا و معایب گذرنامه های واکسن ذکر شده و از آنها می پرسد که آیا آنها می توانند به خوبی کار کنند.

https://www.youtube.com/watch؟v=yIKWhp2_eyM

برخی از کارشناسان امنیت سایبری بسیار نگرانند: “دسترسی به پرونده های پزشکی یکی از نگرانی های اصلی هر برنامه بهداشتی است. اگر هک شود ، ناگهان مجرمان می توانند تقریباً به همه چیز از محل تولد تا گروه خون دسترسی پیدا کنند. و این محدود به حملات سایبری نیست: [U.K.] برنامه NHS برای نمایش اطلاعات مربوط به واکسن و اگر به عنوان گذرنامه استفاده می شود ، باید به پرونده دسترسی داشته باشد و به مرز تحویل داده شود. ”

افکار نهایی

این موضوع گذرنامه های واکسن به دلایل مختلف مطمئناً برای سال آینده موضوعی اصلی خواهد بود. چالش های فنی و پیامدهای محرمانه بودن بسیار زیاد است ، اما یکی از بزرگترین مشکلات اعتماد است. برخی بر این باورند که این پلتفرم بیش از یک مورد ضبط شده از واکسن ها علیه COVID-19 مورد استفاده قرار خواهد گرفت و از این ترس دارند که پس از ایجاد ، برنامه ها و پلتفرم توسعه یافته و به “بزرگ برادر” تبدیل شود برای تعدادی از مشکلات آینده.

هنوز هم ، این گذرنامه های واکسن ، حداقل برای کسانی که می خواهند به خارج از کشور سفر کنند ، ممکن است ارائه شود ، بنابراین ما باید اقدامات امنیتی و محرمانه ای مناسب را آماده و اطمینان حاصل کنیم.

یک چیز قطعی است: من قبل از انتشار پیش بینی های امنیتی در سال 2022 این مبحث را مرور می کنم.Author: morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *