نحوه اتصال مشتری به Pritunl VPN منبع باز


هنگامی که سرور Pritunl VPN خود را راه اندازی و راه اندازی کردید ، Jack Wallen نحوه اتصال به مشتری را به شما نشان می دهد.

تصویر: iStock / Melpomenem

در راهنمای اخیر (نحوه نصب سرور Pritunl VPN در اوبونتو سرور 20.04) من شما را از مراحل نصب سرور Pritunl VPN در اوبونتو 20.04 راهنمایی کردم. این بار سرویس گیرنده Pritunl را روی Ubuntu Desktop 21.04 نصب کرده و به سرور متصل می کنیم. البته شما همچنین می توانید کلاینت macOS و Windows را نصب کنید و فرایند اتصال در همه سیستم عامل ها یکسان است. اما از آنجا که لینوکس سیستم عامل من است ، مراحل این سیستم عامل را نشان خواهم داد.

نگاه کنید: سیاست پاسخگویی به حادثه حتما (حق بیمه TechRepublic)

آنچه شما نیاز دارید

اول ، شما باید یک سرور Pritunl VPN فعال و فعال داشته باشید ، بنابراین مراحل مربوط به مقاله ذکر شده در بالا را حتماً طی کنید. شما همچنین به یک ماشین سرویس گیرنده (در این مورد اوبونتو دسکتاپ 21.04) نیاز دارید که می تواند Linux ، macOS یا Windows را اجرا کند. برای نصب لینوکس به یک کاربر sudo نیز نیاز خواهید داشت. بیا دست به کار شویم.

نحوه نصب سرویس گیرنده Pritunl

ما از نسخه الکترونیکی مشتری Pritunl استفاده خواهیم کرد. پنجره ترمینال را باز کنید و کلیدهای لازم GPG را با دستور زیر بارگیری کنید:

sudo apt-key adv --keyserver hkp://keyserver.ubuntu.com --recv 7568D9BB55FF9E5287D586017AE645C0CF8E292A

پس از نصب کلید ، مخزن را با دستور اضافه کنید:

sudo nano /etc/apt/sources.list.d/pritunl.list

موارد زیر را در این پرونده قرار دهید:

deb https://repo.pritunl.com/stable/apt focal main

اگرچه ما از 21.04 کار می کنیم ، Pritunl هنوز مخزنی برای نسخه ندارد. خوشبختانه مشتری که در تاریخ 20 آوریل آزاد شد ، خوب کار می کند. ذخیره کنید و فایل را ببندید.

apt را با دستور به روز کنید:

sudo apt-get update

مشتری را با دستور نصب کنید:

sudo apt-get install pritunl-client-electron -y

نحوه بارگیری اثر انگشت Pritunl

قبل از اینکه بتوانید مشتری را متصل کنید ، ابتدا باید Pritunl انگشت خود را پس بگیرید. برای انجام این کار ، به رابط وب سرور Pritunl وارد شوید ، به بخش کاربران بروید و سپس روی دکمه بارگیری برای کاربر خود کلیک کنید (شکل A)

شکل A

pritunlclienta.jpg

برای بارگیری نمایه خود ، روی پیکان رو به پایین کلیک کنید.

پس از ذخیره نمایه در دسک تاپ ، آن را با دستور بازیابی کنید:

tar xvf NAME.tar

جایی که NAME نام حساب است.

اکنون باید یک فایل جدید را ببینید که در پسوند .ovpn ختم می شود. سرویس گیرنده Pritunl را باز کرده و روی Import Account کلیک کنید (شکل B)

شکل B

pritunlclientb.jpg

سرویس گیرنده Pritunl ابزاری با کاربرد آسان برای اتصال به سرور است.

فایل .ovpn را بیابید و آن را به مشتری وارد کنید. اکنون باید نام حساب را در لیست مشاهده کنید. در این نمایه ، روی منوی همبرگر کلیک کرده و اتصال را انتخاب کنید (شکل B)

شکل B

pritunlclientc.jpg

اتصال به سرور Pritunl توسط مشتری.

از شما خواسته می شود پینی را که برای نمایه سرور خود ایجاد کرده اید وارد کنید. کد پین را وارد کرده و تأیید را کلیک کنید. پس از اتصال ، حساب شما بصورت آنلاین لیست می شود (شکل D)

شکل D

pritunlcliente.jpg

مشتری ما با موفقیت به سرور متصل می شود.

تبریک می گویم ، شما اکنون به سرور Pritunl VPN متصل هستید. بعد از اتمام کار ، روی منوی Hamburger کلیک کنید و گزینه Disconnect را انتخاب کنید. این همه است.

در TechRepublic در مورد نحوه ایجاد فناوری کار در YouTube مشترک شوید برای آخرین مشاوره فنی برای حرفه ای های بازرگانی از جک والن.

همچنین ببینید

Author: morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *