دوربین PTZ چیست


دوربین های PTZ یا pan-tilt دستگاه هایی هستند که دقیقاً همانطور که از نامشان پیداست عمل می کنند: pan ، tilt و zoom. گرچه این دوربین ها کمی گران تر از دوربین های دیگر هستند ، اما می توانند کار چند دوربین ثابت را انجام دهند. به همین دلیل ، بسیاری از صاحبان مشاغل خانگی و مشاغل هنگام ساخت سیستم های امنیتی خود از این نوع دوربین ها استفاده می کنند. آنها می توانند به جای اعتماد به چندین دستگاه برای گرفتن عملی ، به یکی اعتماد کنند و تنظیم کنند که هنگام تشخیص حرکت در جهت حرکت حرکت کند. اگر به دنبال دوربین های امنیتی جدید برای خانه یا محل کار خود هستید و می خواهید درباره PTZ – از جمله مزایا و مشکلات فناوری – بیشتر بدانید ، این پست برای شما مناسب است.

چرا ما عاشق PTZ هستیم

همراه با ردیابی حرکت داخلی

یکی از بهترین ویژگی های دوربین های PTZ عملکرد ردیابی حرکت آنهاست. متجاوزانی که می خواهند به اندازه کافی بد وارد ملک شما شوند می توانند درک کنند که دوربین شما در کجا قرار گرفته و سعی می کنند از دید افراد جلوگیری کنند. با دوربین های ثابت ، آنها موفق خواهند بود ، اما با PTZ ، ممکن است بسیار ناامید شوند. اگر حرکت در فاصله مشخصی از هر دوربین وجود داشته باشد ، لنز به سمت آن می چرخد ​​و برای اهداف دقیق تر برای مشاهده بزرگ نمایی می کند. در صورت وقوع سرقت یا تخریب ، می توانید مطمئن باشید که مرتکب در فیلم به وضوح دیده می شود.

این یک میدان دید بزرگتر را فراهم می کند

این دستگاه ها می توانند مساحت 360 درجه را پوشش دهند ، تقریباً چهار برابر پوششی که یک دستگاه ثابت می تواند بدست آورد. یا می توانید دستگاه های خود را از قبل برنامه ریزی کنید تا در ساعات مشخصی از روز بر مناطق خاصی تمرکز کنند ، یا در صورت احساس نیاز به کنترل از راه دور و تغییر میدان دید. بنابراین ، نصب را آسان تر می کند ، زیرا به جای اینکه دوربین های خود را در مکان های مناسب قرار دهید ، می توانید آنها را در مکان های مشترک نصب کنید و سپس آنها را در هرجایی که می خواهید تمرکز کنید.

در برابر شرایط جوی مقاوم است و از تداخل محافظت می کند

از آنجا که دوربین های PTZ به گونه ای طراحی شده اند که در مناطقی قرار می گیرند که می توانند بیشترین دامنه دید را داشته باشند ، معمولاً در عناصر و بالاتر قرار دارند. به همین دلیل ، آنها به گونه ای طراحی شده اند که در برابر آب و هوا و در برابر خرابکاری مقاوم باشند. در نتیجه می توانید در زیر باران ، برف ، برف یا تگرگ عکس بگیرید و مطمئن باشید در حالی که غایب هستید ، هیچ خرابکاری با تجهیزات امنیتی شما تداخل نخواهد کرد.

با چندین گزینه ارتقا همراه است

دوربین های PTZ در حال حاضر کاملاً دیدنی و جذاب هستند ، اما می توان آنها را با گزینه های با وضوح بالا ، خروجی های زنگ دار و دید در شب حتی بهتر کرد. اکثر دوربین های مدرن دارای رزولوشن های مختلف از 720i تا 1080P ، ویدئوی با کیفیت بالا ، فناوری HD-SDI ، گنبدهای پیشرفته PTZ و موارد دیگر هستند.

چه چیزی را برای PTZ تغییر می دهیم

ما می توانیم از نقاط کور خلاص شویم

یکی از بزرگترین معایب PTZ نقاط کور آنها است. اگرچه این فناوری برای دستیابی به یک میدان دید بزرگتر طراحی شده است ، اما این میدان دید بزرگتر تنها پس از حرکت دستی لنز یا تنظیم آن برای حرکت خودکار در ساعت مشخصی از روز ، قابل دستیابی است. در این بین ، شما باید امیدوار باشید که لنز هنگام تشخیص حرکت به سرعت حرکت کرده و کج می شود ، در غیر این صورت خطر از دست دادن یک حادثه یا یک رویداد مهم را از دست می دهید.

راستش را بخواهید ، از بین بردن نقاط کور تنها چیزی است که از نظر فناوری PTZ تغییر خواهیم داد. خوشبختانه ، ما ممکن است مجبور نباشیم کار زیادی انجام دهیم ، زیرا دوربین های چند حسگر اولین نمایش خود را داشتند

دوربین های چند حسگر چیست

باز هم توضیحات کاملاً در نام است. دوربین های چند حسگر دستگاه هایی هستند که شامل چندین سنسور در یک محفظه هستند ، بنابراین تمام مزایای PTZ را به دستگاه ها می دهند ، اما بدون تأخیر یا نیاز به راه اندازی. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که سنسورهای خود را متناسب با مناطق دقیق پوشش ، زوایا و نیازهای خود تنظیم کنید و سپس شروع به عکسبرداری کنید. در حالی که دوربین های PTZ معمولی روی چندین دستگاه کار می کنند ، دوربین های چند حسگر در واقع چهار دوربین در یک دستگاه هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چند حسگرها و اینکه چرا آنها را دوست داریم ، وبلاگ ما را بررسی کنید ، دوربین های چند حسی: دوربین کشنده PTZ.

نمایش: دوربین های نظارتی New Haven از Mammoth Security.Author: morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *